DB bank w swojej ofercie posiada lokatę terminową „Pełny Zysk”. Lokata charakteryzuje się stałym oprocentowaniem i zawierana jest na następujące okresy – 3, 6, 9 i 12 miesięcy. Lokata jest codziennie kapitalizowana a doliczone odsetki powiększają wkład lokaty. Dzięki codziennej kapitalizacji właściciel lokaty zwolniony jest z odprowadzania podatku dochodowego obiegowo zwanego podatkiem Belki. Lokata dostępna jest jedynie w polskich złotych. Minimalna wysokość lokaty „Pełny Zysk” ustalona została na poziomie 5000 złotych. Maksymalna kwota lokaty to 18000 złotych. Od lokat na kwotę powyżej 18000 bank odprowadzi w naszym imieniu podatek. Każdy klient ma prawo do otworzenia 5 lokat w oddziale banku lub przez infolinie oraz nieograniczonej ilości lokat przez Internet – w internetowym systemie DB.

Oprocentowanie lokaty „Pełny Zysk” uzależnione jest od czasu na jaki otwieramy lokatę i wynosi:

  • Lokata na 3 miesiące – oprocentowanie 4,05% w skali roku co odpowiada oprocentowaniu na poziomie 5% w tradycyjnej lokacie, obciążonej podatkiem od zysków kapitałowych.
  • Lokata na 6 miesięcy – oprocentowanie 4,25% w skali roku co odpowiada oprocentowaniu na poziomie 5,25% w tradycyjnej lokacie, obciążonej podatkiem od zysków kapitałowych.
  • Lokata na 9 miesięcy – oprocentowanie 4,25% w skali roku co odpowiada oprocentowaniu na poziomie 5,25% w tradycyjnej lokacie, obciążonej podatkiem od zysków kapitałowych.
  • Lokata na rok  – oprocentowanie 4,25% w skali roku co odpowiada oprocentowaniu na poziomie 5,25% w tradycyjnej lokacie, obciążonej podatkiem od zysków kapitałowych.

Wyżej wymienione oprocentowanie obowiązuje przy kwotach lokaty nie przekraczających 18 000PLN

Zerwanie lokaty przed czasem

Zrywając lokatę „Pełny Zysk” przed okresem jej wygaśnięcia tracimy całość wypracowanych odsetek. Bank zwróci nam jedynie ulokowany pierwotny kapitał. Bank nie pobiera dodatkowych opłat za zerwanie lokaty.

Lokaty w Deutsche Banku  objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 50000 euro. Zgromadzone środki do tej kwoty podlegają 100% gwarancji.

Bank oferuje możliwość założenia lokaty w placówkach banku na terenie całego kraju, prze infolinię banku oraz  przez Internet. Oprocentowanie, zasady i warunki lokaty aktualne na 25sierpnia2010. W celu sprawdzenia aktualnej oferty na lokaty w Deutsche Banku  zachęcamy do odwiedzenia witryny internetowej banku lub wizytę w placówce.

Zobacz także: Porównanie lokat bankowych