Lokata z codzienną kapitalizacją w Eurobanku

Eurobank w ramach lokaty dynamicznej oferuje swoim klientom lokatę, w której odsetki naliczane są codziennie za każdy zakończony dzień lokaty. Lokata otwierana jest na 12 miesięcy a jej oprocentowanie jest zmienne. Bank ustalił minimalną kwotę na jaką możemy założyć lokatę na niskim i dostępnym praktycznie dla każdego poziomie – 200 złotych. Zrywając lokatę zatrzymujemy całość wypracowanych odsetek. Lokata dostępne jedynie w polskich złotych.

Oprocentowanie lokaty dynamicznej w Eurobanku uzależnione jest od okresu, na który zawieramy lokatę i znajduje się w przedziale od 4,25% do 5,3%

Przykładowo: 1 września 2009 r. zakładasz lokatę dynamiczną na kwotę 5 000 zł. Oprocentowanie lokaty wynosi 5,50% za każdy kolejny miesiąc jej utrzymania. Okres lokaty – zgodnie z umową – upływa 31 sierpnia 2010 r. jednak 5 sierpnia 2010 r. okazuje się, że środki z lokaty są Ci potrzebne natychmiast. W takim przypadku, zrywając lokatę dynamiczną otrzymasz odsetki naliczone wg stopy 5,50% za każdy dzień utrzymania lokaty – po uwzględnieniu podatku będzie to kwota 207,41 zł. Dla porównania, zrywając standardową 12-miesięczna lokatę terminową o tych samych parametrach (kwota: 5 000 zł, zawarta 1.09.2009 r., zerwana 5.08.2010 r.) otrzymałbyś odsetki naliczone wg stopy 1,00%, czyli w kwocie 37,44 zł.

Zerwanie lokaty terminowej dynamicznej w Eurobnaku.

Lokata codziennie kapitalizowana i zrywając lokatę klient otrzyma odsetki za każdy zakończony dzień, w którym posiadał lokatę. Dodatkowo zrywając lokatę w okresie 14 dni od dnia założenia, doliczana jest opłata za zerwanie w wysokości 10 PLN.

Lokaty w Eurobanku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Bank oferuje możliwość założenia lokaty w swoich placówkach na terenie całego kraju  oraz przez infolinię banku, wpłatomaty i Internet. Oprocentowanie, zasady i warunki lokaty aktualne na 21lipca2010. W celu sprawdzenia aktualnej oferty na lokaty w Eurobanku  zachęcamy do odwiedzenia witryny internetowej banku lub wizytę w placówce.

Zobacz także: Ranking lokat bankowych