Lokata pracowita

Lokata pracowita z dzienną kapitalizacja odsetek to nowa propozycja banku BPH na lokatę omijająca konieczność odprowadzaniu podatku „belki”. Lokata ma stałe oprocentowanie i może być zawierana na okres 3, 6 lub 12 miesięcy.  Kapitalizacja odsetek następuje każdego dnia. Zabieg taki sprawia że lokata codziennie powiększa swoją kwotę bazową a odsetki doliczane są od większej kwoty. Bank proponuje również drugi wariant lokaty polegający na codziennym przekazaniu wypracowanych odsetek na wskazane konto w banku BPH. Minimalna kwota na jaką możemy założyć lokatę w banku BPH wynosi 1000 złotych, maksymalna natomiast 10000 złotych. Każdy klient banku może założyć dowolna ilość lokat. Lokata ma charakter odnawialny i w wariancie bez codziennego odbierania odsetek kwota lokaty codziennie ulega powiększeniu ale nie może przekroczyć maksymalnej kwoty tj. 10000 PLN. Bank oferuje możliwość założenia lokaty w swoich placówkach na terenie całego kraju oraz przez Internet. Wariant internetowy dostępny jest dla klientów posiadających konta Sezam w banku.

Oprocentowanie lokaty pracowitej bez podatku belki

Okres lokowania Oprocentowanie Lokaty Pracowitej Odpowiednik oprocentowania  na lokacie tradycyjnej
12 miesięcy 4,80% 6,07%
6 miesięcy 4,25% 5,30%
3 miesiące 4,00% 4,97%

Dla wariantu z codziennym przekazywaniem wypracowanych odsetek na wskazane konto  odpowiedniki oprocentowania na tradycyjnej lokacie z jednorazową kapitalizacją na końcu okresu lokowania środków i z podatkiem będą wynosiły: 4,89% dla lokaty 3-miesięcznej, 5,17% dla 6-miesięcznej i 5,95% dla 12-miesięcznej. Ta opcja jest dostępna tylko w Oddziałach banku.

Zerwanie lokaty pracowitej bez podatku belki w banku BPH

W odróżnieniu od zwykłej lokaty, zrywając lokatę pracowita klient zachowuje 10% wypracowanych odsetek.

Oprocentowanie, zasady i warunki lokaty aktualne na 16czerwca2010. W celu sprawdzenia aktualnej oferty na lokaty w banku BPH zachęcamy do odwiedzenia witryny internetowej banku lub wizytę w placówce.

Zobacz także:

Porównanie lokat